- Автомобільні інвертори
- Відео і фото
- Вбудована техніка
- Велика побутова техніка
-
Дрібна побутова техніка
- Блендери
- Бутербродниці
- Ваги кухонні
- Ваги підлогові
- Вафельниці
- Грилі
- Електробритви для чоловіків
- Електропіч
- Електрочайники
- Епілятори і жіночі електробритви
- Зубні щітки
- Йогуртниці та морозивниці
- Кавоварки
- Кавомолки
- Кухонні комбайни
- М'ясорубки
- Мікрохвильові печі
- Міксери
- Машинки для стрижки і тримери
- Млинниці
- Мультиварки
- Настільні плити
- Пароварки
- Пилососи
- Праски
- Прилади для укладання волосся
- Роботи-пилесоси
- Скиборізка
- Соковичавниці
- Спінювачі молока
- Сушарки для овочів і фруктів
- Тостери
- Фени
- Фритюрниці
- Хлібопічки
- Швейні машини
- Клiматична технiка
- Комп'ютерна техніка
- Портативна техніка
- Розпродаж
- Телевізори
Ваш кошик порожній!
Мультиварки
Мультиварка Ardesto DMC-SA1212SB, Silver
мультиварка, Тип нагріву - ТЕН-нагрів, 900 Вт, об'єм чаші - 3 л, тип внутрішнього покриття - тефлонове, антипригарне, алюміній, дисплей - так, кількість програм - 16, Управление - сенсорне, габарити - 20.6 х 40.7 х 31.2 см, нержавіюча сталь...
Мультиварка Ardesto DMC-SS1812B, Black
мультиварка, Тип нагріву - ТЕН-нагрів, 900 Вт, об'єм чаші - 3 л, тип внутрішнього покриття - тефлонове, антипригарне, алюміній, дисплей - так, кількість програм - 16, Управление - сенсорне, габарити - 20.6 х 40.7 х 31.2 см, вага - 5 кг, чорний...
Мультиварка ARDESTO MC-X42X
мультиварка, Тип нагріву - ТЕН-нагрів, 860 Вт, об'єм чаші - 4 л, тип внутрішнього покриття - керамічне, дисплей - так, кількість програм - 42, Управление - електронне, габарити - 260 х 300 х 280 мм, вага - 2.4 кг, нержавіюча сталь...
Мультиварка Ardesto MC-X45CH
мультиварка, Тип нагріву - ТЕН-нагрів, 860 Вт, об'єм чаші - 4 л, тип внутрішнього покриття - керамічне, дисплей - так, кількість програм - 43, Управление - електронне, габарити - 260 х 300 х 280 мм, вага - 2.4 кг, мідний...
Мультиварка ARDESTO MC-Х16X
мультиварка, Тип нагріву - ТЕН-нагрів, 860 Вт, об'єм чаші - 4 л, тип внутрішнього покриття - антипригарне, дисплей - так, кількість програм - 16, Управление - електронне, габарити - 300 х 260 х 280 мм, вага - 2.4 кг, нержавіюча сталь...
Мультиварка - побутовий пристрій, що працює від електромережі, призначений для приготування найрізноманітніших видів страв. Була винайдена та запушена у продаж після 2000 року. Попередником даного пристрою є електрична рисоварка, яка була винайдена в Японії і мала великий попит і успіх серед кулінарів і домогосподарок Китаю, Кореї та Японії, оскільки в цих країнах рис є дуже популярним продуктом.
Принадність мультиварки і причина її величезної популярності в тому, що вона дозволяє без постійного контролю за її роботою виконувати величезний спектр кухонних функцій. Завдяки такому багатому функціоналу пристрій замінює собою досить великий перелік різних агрегатів, наприклад: аерогриль, електродуховку, фритюрницю, може функціонувати як пароварка і це далеко не весь список того, що вміє це диво техніки.
Класична мультиварка включає зовнішній пластиковий корпус, де знаходяться сам нагрівальний механізм, спеціальна знімна хаща з антипригарним нанесенням і комп'ютерний модуль, що відповідає безпосередньо за сам процес приготування їжі. Вся ця конструкція закривається кришкою, в якій обов'язково є відвід повітря.
На зовнішній частині корпусу пристрою, розташована панель з інформаційним табло, на якому ми бачимо інформацію про роботу агрегату, а саме: вибрану програму, час і температурний режим, що залишився. Також на панелі розташовані механічні або сенсорні кнопки управління пристроєм.
Історія появи мультиварки
Історичним прабатьком сучасної мультиварки можна вважати електричну рисоварку, яка спочатку з'явилася на японському ринку побутової техніки на початку 50-х років минулого століття. Спочатку це були досить прості пристрої, функціонал яких, м'яко кажучи, не блищав, проте, для того часу це були дуже популярні та затребувані пристосування.
Що стосується безпосередньої конструкції, то часто в рисоварках було вмонтовано два електроди на певній відстані один від одного.
Процес експлуатації був гранично простий, засипався рис, заливалася вода, пристрій включався, нагрівальний механізм успішно нагрівав рис з водою і доводив їх до кипіння, після того, як рис вбирав воду, провідність струму погіршувалась, зростав опір і в певний момент пристрій відключався.
З часом рисоварки модернізувалися, набуваючи нового функціоналу та можливостей, у нових моделях стали з'являтися можливості вибору режиму приготування, можливість підтримання тепла, приготування не тільки рису, але й інших страв, наприклад каш та супів.
Як і інші представники кухонної побутової техніки, рисоварки розвивалися та модернізувалися. Завдяки науково-технічному прогресу, наприкінці ХХ століття, в рисоварки стали встановлювати мікропроцесорні чіпи, що дозволило керувати процесом приготування, ґрунтуючись на показаннях датчиків та таймерів. Що дозволило без особливих змін решті конструкції надати пристроям нові функціональні можливості, такі як: випікання, гасіння та смаження. Після чого досить швидко в Японії з'явилися рецепти приготування найрізноманітніших страв в рисоварках.
У цей період на європейському ринку побутової кухонної техніки вже було безліч різноманітних пристроїв, хлібопічка, електрокаструлі та сковорідки, скороварки, йогуртниці, фритюрниці, компактні електродуховки. Отже цілком природним продовженням розвитку сюжету стала ідея поєднати всі ці пристрої воєдино.
Новий тип пристроїв був названий - multicooker, а російською мовою, новинка отримала назву мультиварки, дана назва ще раз підкреслює те, що спектр можливостей - дуже високий. На сьогоднішній день пристрій має шалену популярність, має величезний попит і з успіхом витісняє своїх вузькопрофільних конкурентів.
Складові мультиварки:
Корпус. Найчастіше корпус продукту, що оглядається нами, виготовляється зі сталі або пластику. Сучасні моделі мають монолітну конструкцію, що має на увазі незнімну правильну кришку на петельках, в якій передбачені отвори повітроводу. Так само корпус має теплоізолюючі властивості, що дозволяє зберігати тепло всередині пристрою довше і раціональніше його використовувати, що значно знижує витрати електроенергії.
Частота для приготування. Практично у всіх моделях чаща є знімною та виготовляється зі спеціальних антиприграних матеріалів, таких як тефлон або кераміка. Для ефективного процесу приготування і хороших показників довговічності, модель повинна мати дуже високі показники антипригарності. Слід зазначити, що така конструкція має деякі мінуси, не у всіх моделях можна помішувати вміст під час приготування, це стосується пристроїв з функцією скороварка. Купити пристрій з функцією скороварки ми рекомендуємо тільки в тому випадку, якщо це обов'язкова можливість, якою повинна володіти Ваша мультиварка, ціна на неї значно вища, ніж на звичайні моделі.
Що стосується обсягу робочої хащі, то він коливається в межах від 1 до 15л. Найбільш поширеними є мультиварки з об'ємом 5л.
Кришка корпусу. Закриває пристрій зверху і герметично прилягає до корпусу, створюючи своєрідний вакуум, завдяки чому створюється ефект збереження тепла та рівномірної циркуляції повітряних потоків. Обов'язковим елементом будь-якої кришки мультиварки є клапан для виходу пари. Якщо агрегат має можливість функціонувати як скороварка, у цих випадках кількість клапанів більша.
Нагрівальний механізм. Розташований всередині корпусу і відповідає за безпосереднє нагрівання хащі. Сучасні нагрівальні елементи мають можливість підтримувати температурний режим до 180 градусів, завдяки чому з'являється можливість використання пристрою в найрізноманітніших режимах. Сучасні моделі мультиварок можуть бути обладнані кількома нагрівальними елементами, розташованими як внизу, так і з боків корпусу, що створює так званий 3D-ефект.
Датчик температури. Розташовується на самому дні корпусу і завдяки пружині піднімається до верху. Працює у зв'язці з мікропроцесором, завдяки чому і можливе точне регулювання роботи пристрою.
Датчик тиску. Якщо в приладі передбачена можливість роботи в режимі скороварки, то обов'язково має бути датчик тиску, який допомагає координувати роботу пристрою.
Блок керування. Розташовується всередині корпусу, включає мікропроцесор з встановленими програмами роботи, а також інформаційний дисплей, який розташований на зовнішній стінці і панель управління, яка може бути як сенсорною, так і механічною.
Вологозбірник. Невеликий, але дуже важливий компонент для успішної роботи будь-якої мультиварки - вологозбірник. Під час своєї роботи пристрій виділяє конденсат, який якраз і осідає у вологозбірнику. З себе він є невеликою, знімною ємністю, приєднаною до зовнішньої стінки агрегату.
Крім перерахованих обов'язкових елементів, мультиварка може поставлятися з додатковими аксесуарами:
Спеціальна мірна склянка або ложка. Наявність спеціального посуду дуже зручна, тому що досить часто в куховарських книгах для мультиварок обсяг інгредієнтів, що потрібні, вказується в кількості мірних склянок.
Пластикові, рідше металеві грати, для приготування страв з використанням режиму пароварки.
Пластмасові або дерев'яні лопатки для перемішування. Рекомендується використовувати тільки спеціальні прилади, щоб не пошкодити антипригарний шар хащі.
Місткість для приготування у фритюрі.
Щипці для безпечного вилучення хащі з мультиварки. Так як гущавина не має ручок, без спеціальних щипців її досить важко витягти, коли вона гаряча, тому даний аксесуар є одним з найбільш важливих і необхідний для комфортної експлуатації.
Книга рецептів.
Форми для приготування домашнього йогурту та морозива.
При покупці досить складно підібрати модель, в якій були б присутні всі перелічені аксесуари окремо, проте їх завжди можна докупити окремо, благо виробників даної побутової техніки та супутніх девайсів - дуже багато.
Безперечним плюсом мультиварки в порівнянні зі звичайною духовкою, є значно помірніший паровиділення, а як наслідок знижується загальний рівень вологості приміщення. З точки зору гігієни - це величезний плюс, оскільки підвищена вологість у приміщенні веде до утворення плісняви, погіршення здоров'я мешканців та псування шпалер. Ну, а якщо порівнювати роботу з класичною газовою плитою, то розрив просто колосальний. До того ж, з неї ніколи не «стрільне масло», оскільки процес приготування завжди проходить під закритою кришкою і виділення запаху практично в 10 разів менше, ніж при приготуванні на плиті.
Основні правила експлуатації
Так як цей прилад є електричним, при його використанні потрібно дотримуватися всіх стандартних правил, які застосовуються до електротехніки. Строго заборонено використовувати прилад поблизу мийок, ванн, раковин та інших джерел води, а також не рекомендується торкатися пристрою мокрими руками. Так само між мультиваркою та предметом, який може спалахнути повинно бути як мінімум 15 см. проміжку.
Не рекомендується торкатися кришки мультиварки під час її роботи, оскільки вона може бути дуже гарячою. Щоб відкрити пристрій, завжди використовуйте вмонтовану в кришку ручку.
Компанії, які займаються виробництвом даних пристроїв, акцентують увагу, що їхня продукція є простою та безпечною. Тим не менш, як і до будь-якої електротехніки застосовні основні правила, яких потрібно дотримуватися. Не слід допускати до включеного електроприладу маленьких дітей, осіб з обмеженими здібностями та розладами. Також не рекомендується залишати пристрій під дією прямих сонячних променів на тривалий час.
Що стосується чащі мультиварки, так само є деякі правила, що дозволяють продовжити термін служби. По-перше, суворо забороняється діставати їжу з хащі