- Автомобільні інвертори
- Відео і фото
- Вбудована техніка
- Велика побутова техніка
-
Дрібна побутова техніка
- Блендери
- Бутербродниці
- Ваги кухонні
- Ваги підлогові
- Вафельниці
- Грилі
- Електробритви для чоловіків
- Електропіч
- Електрочайники
- Епілятори і жіночі електробритви
- Зубні щітки
- Йогуртниці та морозивниці
- Кавоварки
- Кавомолки
- Кухонні комбайни
- М'ясорубки
- Мікрохвильові печі
- Міксери
- Машинки для стрижки і тримери
- Млинниці
- Мультиварки
- Настільні плити
- Пароварки
- Пилососи
- Праски
- Прилади для укладання волосся
- Роботи-пилесоси
- Скиборізка
- Соковичавниці
- Спінювачі молока
- Сушарки для овочів і фруктів
- Тостери
- Фени
- Фритюрниці
- Хлібопічки
- Швейні машини
- Клiматична технiка
- Комп'ютерна техніка
- Портативна техніка
- Розпродаж
- Телевізори
Ваш кошик порожній!
Внутрішні жорсткі диски
Внутрішній жорсткий диск Seagate 10TB 7200 rpm, 256 MB, 6GB / S (ST10000VE001)
10 TB, 7200 об/хв, 256 MB, SATA III, 3,5", SkyHawk AI, 245 МБ/с, у стані спокою (середнє значення): 7.8 Вт, в активному режимі: 10.1 Вт...
Внутрішній жорсткий диск Seagate 2.5" 1TB (ST1000LM049)
1 TB, 7200 об/хв, 128 MB, SATA III, 2,5", 160 МБ/с, 1.7 Вт, 24 дБ...
Внутрішній жорсткий диск Seagate 2TB (ST2000DM008)
2 TB, 7200 об/хв, 256 MB, SATA III, 3,5", Barracuda 7200.14, 220 МБ/c, 4.3 Вт...
Внутрішній жорсткий диск Seagate Barracuda ST4000DM004 (ST4000DM004)
4 TB, 5400 об/хв, 256 MB, SATA III, 3,5", Barracuda 7200.14, 190 МБ/c, 5 Вт, 27 дБ...
Внутрішній жорсткий диск Seagate BarraCuda 5400rpm 128MB (ST4000LM024)
4 TB, 5400 об/хв, 128 MB, SATA III, 2,5", Momentus, до 140 МБ/сек, Average Seek Time 12 ms, 9 Вт, 27 дБ...
Внутрішній жорсткий диск Seagate Exos 7E8 SATA 4 TB (ST4000NM002A)
4 TB, 7200 об/хв, 256 MB, SATA III, 3,5", Exos 7E8, 226 МБ/с, 5.4 Вт...
Зберігання інформації на комп'ютері це процес, за який відповідає жорсткий диск. У народі його називають по-різному: вінчестер, гвинт, HDD від англійського Hard Disk Drive. Жорстким пристрій називають через принцип його дії, вся інформація записується на тверді пластини, покриті спеціальним магнітним сплавом. Цей елемент комп'ютера зберігає дані, на нього записуються програми, встановлюється операційна система.
Переваги вінчестера
Це одна з найважливіших частин комп'ютера. І якщо Ви хочете, щоб інформація завжди була в цілості та схоронності до вибору цього девайсу – варто підійти серйозно. Почнемо з того, що жорсткі диски бувають внутрішні та зовнішні. Перші розташовані всередині корпусу, другі підключаються до комп'ютера через кабель USB. Але перш, ніж говорити про купівлю портативного пристрою, варто правильно вибрати внутрішнє, адже насамперед інформація зберігатиметься тут. Кожен ПК оснащений, як мінімум, одним внутрішнім диском, на якому зберігатиметься операційна система та інші критичні файли. Багатьом користувачам такого пристрою цілком достатньо для повноцінного використання комп'ютерної техніки.
Місткість жорсткого диска – найважливіший параметр у виборі
У разі вибору пристрою врахуйте такі параметри. Першим критерієм вибору є ємність, обсяг девайсу, від якого залежить кількість даних, які можна зберігати. Обсяг перших вінчестерів вимірювався в мегабайтах, сьогодні це просто смішно. З такою кількістю інформації, яку необхідно обробити сучасній людині, потрібні потужні пристрої, ємність яких вимірюється в Гігабайтах, а краще і в Терабайтах.
Можна купити вінчестер з мінімальним об'ємом в 160 Гб або придбати найємніший пристрій на 6 Тб. Варто відзначити, що 1 Тб дорівнює 1024 Гб, а 1 Гб дорівнює 1024 Мб. На питання, який обсяг вибрати відповісти важко, адже у кожного користувача свої потреби та кількість даних. До того ж, враховуйте і вартість пристрою, чим більший його об'єм, тим дорожче обійдеться. Фахівці рекомендують купувати диски із середніми показниками ємності, це 500 Гб до 1Тб. За розміром стандартні комп'ютери вимагають диск, розміром 3,5 дюйми, для ноутбука цей пристрій менший, розміром 2,5 дюйми.
На що ще звернути увагу на купівлю вінчестера?
Якщо Ви хочете купити жорсткий диск для ПК високої якості, вибрати обсяг недостатньо. Приділіть увагу та іншим параметрам. Наприклад, швидкість обертання диска кількість обертів, які робить шпиндель вінчестера за хвилину. Від швидкості обертання відповідно залежить швидкість читання даних. Зверніть увагу, чим більша швидкість, тим шумнішим і енергоспоживаним буде пристрій.
Якщо Ви шукаєте додатковий диск, то не варто гнатися за високими параметрами швидкості, якщо ж купуєте основний пристрій, на який буде записуватись операційна система, вибирайте диск з хорошими показниками. Сьогодні затребуваним варіантом є швидкість 7200 обв хв.
Кожен диск має проміжну пам'ять. Інформація, яка часто використовується, зберігається в буфері, збільшуючи швидкість роботи девайсу, оскільки немає постійної необхідності зчитувати дані з диска. Розмір проміжної пам'яті вимірюється в Мегабайтах, цього цілком достатньо для таких цілей. Чим більше кеш-пам'ять, тим швидше пристрій, але навіть для диска в 1 Тб цілком підійде буфер ємністю 16Mб.
Сучасний жорсткий диск можна купити з двома типами інтерфейсу: IDE і SATA. Перший варіант найчастіше можна зустріти у застарілих моделях, у новій техніці використовується другий.
SATA має більшу пропускну здатність і відрізняється за швидкістю передачі даних:
SATA – до 1,5 Гбіт/сек
SATA 2 - до 3 Гбіт/сек,
SATA 3 - до 6 Гбіт/сек.
Перед тим, як вибрати інтерфейс, зверніть увагу, який роз'єм підтримує материнська плата комп'ютера. Якщо це SATA 2, то не переплачуйте за сучасніший варіант. Для старших комп'ютерів вибір полягає в інтерфейсі IDE.
Який жорсткий диск є надійним?
Порадити ту чи іншу модель складно, адже в одного і того ж виробника траплятимуться хороші, і не зовсім вдалі девайси. Тим більше, що у багатьох покупців, які шукають жорсткий диск, ціна як критерій стоїть не на останньому місці. Тому необхідно підбирати пристрій у розумному співвідношенні ціна якість.
Єдине, чого не радять робити, то це купувати новинки ринку. По-перше, вартість таких дисків буде вищою за перевірені моделі, а ось у надійності вони можуть відставати, тому що у нових, ще невипробуваних моделях можуть виникати проблеми в роботі. Не варто віддавати перевагу невідомим брендам, навіть якщо вони пропонують хороші ціни. Краще переплатити, але при цьому вибрати жорсткий диск перевірених компаній, таких як Western Digital, Hitachi, Samsung, Seagate Technology, Toshiba. З такими пристроями виникає менше проблем. Але, якщо Ви цінуєте інформацію на своєму ПК, час від часу перевіряйте стан вінчестера, купіть хороший блок живлення та систему охолодження для HDD. У нашому інтернет-магазині Ви знайдете всі вищезгадані елементи для складання якісного комп'ютера. Вся продукція в асортименті – це перевірені та надійні пристрої відомих брендів.